Jste bez vztahu a hledáte nové bydlení?

Rozchody jsou nedílnou součástí lidského života. Bohužel zlomené srdce je zpravidla to poslední, co je potřeba řešit. Lidé, co odejdou od partnera, se nejdříve starají o to, kde budou bydlet. Přece jen přespávat u kamaráda není ani pohodlné, ani dlouhodobé řešení. Pokud i vy řešíte podobný problém, přijde vám vhod náš článek.

Když hledáte rychle

Interiér bytu

Interiér bytu

Byty k pronájmu jsou hojně nabízeny na internetu.

Ale pozor, abyste nenarazili na podvodníka.

Pokud nevíte, co všechno by měla obsahovat smlouva o podnájmu, je dobré si to zjistit.

Jinak byste se mohli velice rychle dostat do nepříjemných potíží. Nájemní smlouvy se obvykle uzavírají na dobu určitou. Ta bývá jeden rok. Pokud se jako podnájemník osvědčíte, může se pronajímatel rozhodnout, že vám nabídne smlouvu na dobu neurčitou.

V nájemní smlouvě by měl být přesný popis pronajímaných místností. Pokud k bytu patří garáž nebo sklep i tyto místnosti je dobré mít v nájemní smlouvě uvedeny.

Nenechte se napálit

Mnoho lidí odmítá bydlet v pronájmu, chtějí mít svůj vlastní byt nebo dům. Jenže prodej a nákup nemovitosti není nic jednoduchého. V sázce jsou nemalé peníze. Kromě toho většina lidí ani netuší, jak má taková prodejní smlouva vypadat a co všechno by měla obsahovat.

Rozhodně by měly být podpisy na ní notářsky potvrzeny. Prodejce si může do smlouvy nechat vložit poznámku o pokutě v případě, že by nákupčí nezaplatit včas. Tato pokuta by měla být přiměřená. Pokud smlouvě nerozumíte, nechte ji raději ověřit notářem.

Raději dům než byt?

Někteří lidé jako nové bydlení hledají domeček se zahradou. Nechtějí už bydlet v bytě. Požadují více soukromí. Domy na prodej Praha jsou dobrá investice, protože jejich cena neklesá.

Výhoda domů není jen v získání více soukromí. Ideální jsou také pro lidi, kteří touží po zahradě a vlastním bazénu nebo domácím mazlíčkovi. Některé byty jsou totiž prodávány pod podmínkou, že si do nich zvíře pořídit nemůžete, protože by mohlo obtěžovat sousedy.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera