Řešíte hluk v novém bydlení?

Našli jste nové bydlení, ale není to přesně podle vašich představ? Bydlení v panelových domech chce hodně kompromisů a tím největším je hladina hluku, která bývá často těžko snesitelná. Buď si zvyknete, nebo to vyřešíte po svém. Odhlučnění je pak jasnou volbou, jinak se připravte na to, že budete o sousedech vědět víc, než chcete. Odhlučnit byt vás nemusí stát spoustu peněz. A díky tomuto řešení si budete konečně moct začít užívat nového bydlení.

Bydlení jako na koleji?

Moderní kuchyně

Moderní kuchyně

Konečně jste se rozhoupali a našli jste si nové bydlení?

Ve většině případech vyhraje bydlení v pronájmu někde v panelovém domě.

Je levnější a pro začátek také výhodnější. Dobré řešení pro začátek.

Panelové byty Praha ale mají jedno velké mínus. Tím je beze sporu hluk, který se panely nese. Ty působí jako dobrý zvukovod místo izolace. Proto není na škodu popřemýšlet o vhodném řešení. Nové bydlení by mělo být klidné a pohodové, ne jako bydlení na koleji, kde sdílíte vše s každým.

Jak zabránit hluku?

Odhlučnění bytu je jasná volba. Nejprve je nutné zjistit, kde je hluk nejintenzivnější. Většinou jde především o hlavní chodbu, kde bývá vyšší frekvence pohybu sousedů a hluk výtahu, stoupačky, kudy se nese veškerý zvuk a pak strop, pokud nebydlíte úplně nahoře.

Realitní kanceláře vám při výběru tohle neřeknou, ale měli byste vyřešit co nejdříve. Respektive vám bude stačit pár týdnů na to, abyste na to přišli sami. Hluková izolace ale hodně pomáhá a dá se pořídit i levně.

Jaké pořídit odhlučnění?

Nejlevnější variantou jsou jednoduché polystyrenové desky, které rozmístíte tam, kde je to třeba. Zatřete je novou výmalbou a máte hotovo. K izolaci stěn lze použít speciální akustické desky, stejně tak na podlahy.

Záleží na to, jak moc do ní můžete mechanicky zasahovat. Můžete investovat i do protihlukových oken a dveří. Pokud chcete zjistit více informací, realitní rádce může být dobrým poradcem. Najdete tam spoustu užitečných tipů, jak se poprat s hlukem v bytě.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera