Hluboké výstřihy a minisukně do kanceláře nepatří!

detail 33

V kanceláři tráví mnoho lidí spoustu času. Chtějí se přitom cítit pohodlně a sebevědomě. Každé ráno se pak rozhodují, co si mají vzít na sebe? Je důležité myslet na to, jaký styl je do kanceláře vhodný.

Nejdůležitější je vědět, jestli ve vaší firmě platí dress code. Jde o předepsané oblečení. Každá firma má svoje zvyky. Její zaměstnanci by se  měli přizpůsobit stylu, který v kanceláři vládne.

Na co musíte určitě zapomenout!

I když se můžete chlubit skvělou postavou, kterou vám možná závidí nejedna kolegyně, nevystavujte svá vypracovaná stehna v minisukních. Potřebujete působit solidně a důvěryhodně na své klienty a toho v minisukni nedosáhnete.

A nepomohou vám ani hluboké výstřihy. Upoutáváte pak pozornost tam, kde to není v práci vhodné. Vaší vizitkou by měly být spíše nápady a výsledky než tělesné přednosti.

Nevhodné oblečení do kanceláře

Nevhodné oblečení do kanceláře

Možná to pro vás bude nepříjemné, ale do kanceláře nikdy nechoďte naboso. Punčochy jsou naprosto nezbytné. A s tím souvisí i volba obuvi. I když budete mít dokonalou pedikúru, pochlubte se s ní až po pracovní době. Do kanceláře choďte v plné obuvi, která je čistá a kvalitní.

Jak se tedy správně obléknout?

Nejprve se zaměříme na business dress code (strict dress code), který platí v právnických firmách, pro vyšší manažery nebo zaměstnance finančních institucí. Nikdy neuděláte chybu, pokud se obléknete do kostýmu. Vybírejte si však raději tlumené barvy.

Další možností je smart casual (casual dress code).  Je to umírněnější a uvolněnější styl, který dává větší prostor k projevení vaší osobnosti. Některé firmy, které mají jinak přísná pravidla pro oblékání, dovolují tento styl pro tzv. páteční neformální oděv.

V obou případech vždy volte raději přirozené líčení i účesy. Výrazné barvy a stylingy si schovejte pro volné chvíle, kdy se uvolníte, a z hvězdy kanceláře se stane hvězda večírku. Nepřehánějte to ani se šperky. K pracovnímu oblečení se mnohem lépe než výrazná bižuterie hodí jednoduché šperky.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera