Hledáte příjemný pronájem v Praze za rozumnou cenu?

Hledání slušného pronájmu je tak trochu běh na dlouhou trať. Chce to trpělivost a také trochu štěstí. Několik základních kroků byste rozhodně neměli podceňovat. Hlavně si nenechte nic jen tak nakukat, ale vše si pořádně ověřte. I v Praze se dá najít rozumný pronájem, ve kterém se můžete cítit jako doma. Hledání na internetu vám rozšíří obzory, ale můžete se spolehnout také na realitního makléře. Hlavní je, aby vás nikdo nenapálil a našli jste bydlení podle svého vkusu a možností.

Jak začít hledat pronájem?

Realitní rádce

Realitní rádce

Nejdříve si ujasněte, jak velký byt chcete a můžete si dovolit.

V té cenové relaci pak můžete hledat vhodné nemovitosti. Chcete větší/menší byt? V jaké výměře? Plánujete budovat rodinu?

Bydlení Praha je sice celkově dražší než v jiných lokalitách, ale mezi inzeráty se často najde skvělá příležitost. Můžete si nastavit hlídacího psa na nejrůznějších serverech, aby vám pak už chodily pouze relevantní inzeráty a nic vám neuniklo.

Brouzdáním po internetu si navíc uděláte jasnější představu jak o nabízených nemovitostech, tak i cenových relacích.

Konexe se vždy vyplácí

Poptejte se svých známých a přátel, jestli o něčem neví. Mohli byste tak přijít k levnějšímu podnájmu nebo si alespoň zvýšit šanci, že ten podnájem dostanete. Reference jsou totiž v mnoha případech rozhodující. To samé platí i o realitních makléřích.

Realitní kancelář vám může ušetřit spoustu času i nervy, ale nekývněte na spolupráci s první, kterou najdete. Zjistěte si, jaké mají zkušenosti a jak dlouho působí na trhu s nemovitostmi.

Dobré byty k pronájmu hlavně z nabídky rychle mizí, takže váš makléř by měl být schopen jednat rychle a aktivně.

Všechno si nechte potvrdit písemně

Pronájem bytů Praha je především smlouva mezi nájemcem a podnájemcem. Cokoliv si s majitelem bytu domluvíte by mělo být zaneseno v písemném dokumentu.

Jinak nic neplatí. I s tímto vám může pomoci makléř. Tak jako platí u všech smluv, pořádně čtěte, ať víte, co podepisujete.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera