Vybíráte ideální parcelu u Prahy pro váš nový dům?

Možná vám dělá hlavu především to, jak váš dům bude vypadat, kolik místností budete mít a jakou barvou pak nahodíte jeho fasádu. Věřte ale, že vás před tím vším čeká ještě jedno velké rozhodnutí a to koupě pozemku. Pokud patříte mezi ty šťastlivce, kteří již svou parcelu mají, pak máte vyhráno. Jestliže se ale teprve začínáte rozkoukávat, čeká vás dlouhá cesta. Správný výběr pozemku je totiž stejně tak drahá investice jako stavba samotného domu.

Co je důležité zohlednit při výběru?

Rodinný dům

Rodinný dům

Než cokoliv koupíte, zamyslete se nad tím, kde vlastně chcete bydlet. Lokalita je totiž velmi důležitá.

A to nejen z hlediska praktického – sociální služby, technologická infrastruktura, dopravní obslužnost, ale mělo by se vám také líbit.

Koupě pozemku by měla odrážet všechna vaše přání a priority. Pokud budete stavět někde, kde se vám to vůbec nelíbí, pak se vám tam bude špatně žít.

Proto vezměte v úvahu všechny proměnné. Pozemky na prodej jsou v různých příměstských lokalitách. Jak daleko to budete mít do města, práce, do škol?

Další faktory, které budete muset vzít v úvahu

Jedním z dalších faktorů je velikost pozemku. Souvisí to samozřejmě i s velikostí samotného domu a jeho půdorysu. A také s tím, jak velkou chcete mít zahradu. Platí, že čím větší, tím dražší.

A také myslete do budoucna, jak se pak o velký pozemek budete starat? Legrace to není. Pozemky Praha jsou k nalezení v různých výměrách. Buďte střízliví a zároveň nebuďte úplně skromní.

Najděte zlatou střední cestu. Zahradu pak můžete využít pro svůj volný čas. K zahradničení, vytvoření dětského hřiště apod. Mít v létě místo pro grilování je skvělé.

Není pozemek jako pozemek

Co se právních záležitostí týče, hlavně si ověřte, že je pozemek opravdu stavební. To se dá lehce ověřit na katastrálním úřadě.

Nevěřili byste, kolik takových podvodných nabídek najdete na internetu. Kromě toho si ověřte, že jednáte s opravdovým majitelem. Prodej pozemků Praha musí být transparentní.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera