I. Jaký oblek pro ženicha?

Nejmodernější svatba

Chystáte svatbu? Nemyslete však jen na nevěstu. Bez ženicha by se svatba neobešla, je důležité, aby i on vypadal na svatební fotografii dokonale. Aby se ve svém obleku cítil dobře, a mohl si tak užít svůj den. Společenské oblečení pro muže se vyrábí ze směsi syntetických vláken i z přírodních vláken. Rozdíl je v ceně, ale také v kvalitě. Nejlepší materiál pro ženichův oblek je z vlny. Oblek je dražší, ale zajistí maximální pohodlí, vzdušnost materiálu i kvalitu zpracování šatů.

Koupit nebo zapůjčit?

Pokud nepořádáte netradiční svatbu v předem jasně daném stylu, určitě bude nejlepší, když bude ženich oblečen do klasického společenského obleku. Ten si můžete stejně jako jiné svatební produkty půjčit anebo i zakoupit. U pánských obleků pomalu přestává platit, že se vyplatí ho zapůjčit. Ceny půjčovného se pohybují sice již od 800,- Kč, ale v tomto případě se jedná o obleky starší a tím pádem více obnošené a mnohdy ne zcela módní. Lepší variantou tedy je, si oblek klasického střihu koupit. Cena za pánský oblek je od několika tisíc a to se zcela vyrovná ceně půjčovného za kvalitnější obleky z lepších materiálů v půjčovně. Při koupi obleku máte výhodu, že vám jej upraví přesně na míru. Zkrátí kalhoty nebo rukávy, upraví sako apod. Svatba nebude jistě jedinou příležitostí, kam si oblek muž může obléci.

Jak vybrat správný oblek?

Svatba by měla působit jako harmonický celek. S detaily svatby Vám pomohou svatební agentury, které dle Vašich požadavků zařídí pronájem prostor, zapůjčení vybavení pro svatbu od ubrusů až po dekorace aj., ale oblek pro ženicha je zcela na výběru jeho samotného či nevěsty, kamarádů apod. Oblek by ženich neměl vybírat sám, při zkoušení je vždy lepší, pokud se na něho podívá i nezaujaté oko. Barva obleku je nejlepší tmavá (šedá, tmavě modrá), který doplníte světlou košilí a doplňky, které mají ladit se šaty nevěsty. Světlé obleky jsou spíše pro výrazné typy mužů a hodí se na letní měsíce. Pokud chcete, aby vám oblek dobře padl, držte se následujících pravidel:

•    Sako nesmí na zádech na spojnici mezi rukávy tvořit vlny a klopy by na prsou měli přiléhat k tělu
•    Kolem boků a břicha by neměl zůstávat volný prostor
•    Rukávy by se při připažení měli dotýkat kořene palce
•    Kalhoty nemusí končit přímo v pase, kolem stehen by měly být volné a jejich délka má být cca 2cm nad zemí. V současnosti nejsou v módě kalhoty s manžetami, a proto se jim při výběru vyhýbejte

… pokračování příště

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera